КЛБІ 2015

Отже, ставши учасниками стількох великих і славних діянь, прямуймо знову до переданої нам від початку мети миру, і споглядаймо з увагою на Отця і Творця всього світу, і тримаймося Його величних та чудових дарів миру та благодіянь. Погляньмо на Нього розумом та вдивляймося очами душі у довготерпеливий Його намір, помислімо, який незлобливий Він до всього творіння Свого. 
Св. Климент Римський. 1 Кор., 19

Громадська організація «Центр св. Климента: спілкування та діалог культур» була заснована у 2007 р. в Києві з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і Всієї України. На свято святителя Климента 8 грудня 2007 р. відбулася інавгурація Центру, на якій були присутні архієпископ Полтавський та Миргородський Филип, кардинал Вальтер Каспер та інші почесні особи.

Основна мета діяльності Центру – актуалізація та розповсюдження духовних настанов святого Климента Римського і святих Кирила та Мефодія.

Головні завдання Центру: сприяти діалогу між різними культурними традиціями та мирному врегулюванню суперечливих питань; провадити духовне та богословське просвітництво, передовсім, серед академічної спільноти, інтелігенції та молоді; проводити науково-боголовські дослідження та публікувати богословську літературу.

Поряд з актуалізацією класичного християнського спадку першого тисячоліття Центр прагне розвивати діалог із сучасною культурою в християнській перспективі.

Серед проектів Центру св. Климента (впроваджених спільно з Центром європейських гуманітарних досліджень НаУКМА та науково-видавничим об'єднанням «Дух і літера») – видання книг, об’єднаних в серію «Bibliotheca Clementina»; щорічна міжнародна богословська конференція «Успенські читання»; щорічний Київський літній богословський інститут (КЛБІ);  міжнародні "Климентівські читання"; організація різноманітних християнських заходів, як-от молодіжний «День довіри», проведений в Києві разом зі спільнотою Тезе; запрошення на гостьові лекції видатних богословів; проведення біблійно-богословських семінарів.

Особливе значення Центр св. Климента надає проекту створення електронної богословської бібліотеки. Актуальність такої ініціативи легко пояснити: незважаючи на потребу в науково-боголовській освіті сучасного типу, Україна практично позбавлена доступу до відповідних світових бібліотечних ресурсів. Особливо це стосується першоджерел, багатотомних словників та енциклопедій, наукової літератури та періодики і т.ін.

Центр св. Климента відкритий до плідної співпраці з усіма зацікавленими у таких напрямах діяльності.

 

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner