КЛБІ 2015

warning: Creating default object from empty value in /var/www/user20421/data/www/clement.kiev.ua/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

"Люби і роби, що хочеш" (святий Августин).

Мабуть, саме з цим кредом і живуть організатори та учасники КЛБІ.
Цьогоріч мені вперше довелося побувати на острівці любові поміж соснами, що всього за 35 км від Києва.

Незважаючи на те, що мої друзі Андрій Строцев та Лідія Лозова розповідали мені про Інститут як щось особливе та класне, мені важко було збагнути, як саме лекції, навіть змістовні та важливі, можуть бути класними: цікавими - так, інформативними - так, але класними - не розумію... Та все ж, моя цікавість перемогла - і я наважилася приїхати.

Київський літній богословський інститут (КЛБІ) – це два тижні спільного життя студентів та викладачів, час, до краю заповнений навчанням та спілкуванням, молитвою, працею та відпочинком. У мальовничому селі Лишня у 30 км від Києва молодь з України (і не лише) приїжджає послухати видатних богословів, філософів, істориків, філологів з усього світу.

Ось уже 10 років КЛБІ діє з благословення Блаженнішого Володимира, митрополита Київського і всієї України. Організатор Інституту – Центр св. Климента «Спілкування та діалог культур», видавництво «Дух і літера» та православний духовний та соціально-просвітницький центр «Ковчег» на парафії преп.. Параскеви Сербської, настоятель – ігумен Філарет (Єгоров). Мова лекцій та семінарів – російська. Учасники КЛБІ проживають та навчаються в будівлі, яка носить те саме символічне ім’я – «Ковчег».

Програма Інституту включає інтенсивні курси з біблеїстики, літургики, богослов’я у співставленні з наукою та літературою, з християнської культури, біоетики, релігієзнавства, музики та інших дисциплін. Нерідко дискусії, що починаються в аудиторії, продовжуються за обідом та вечерею, аж до глибокої ночі. Розклад передбачає щоденні заходи культурної програми: круглі столи, спілкування та спів біля вогнища, походи в ліс та на озеро, перегляд кінофільмів та ін.

Заняття дорослих студентів доповнюються різноманітною дитячою програмою.  

КЛБІ 2016

?

 

 

КЛБІ 2015

КЛБІ 2014

 

КЛБІ 2013

КЛБІ 2012

КЛБІ 2011

КЛБІ 2010

КЛБІ 2009

?

 
 

Джерело: spmu.narod.ru

КЛБИ 2003

З 28 липня по 9 серпня 2003 року проходили заняття першого Київського літнього богословського інституту (КЛБІ). Організатори цього двотижневого інтенсивного курсу лекцій - Біблійний Богословський Інститут св. ап. Андрія Первозванного, Центр європейських гуманітарних досліджень НаУКМА, Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра та Київська Духовна Академія і Семінарія УПЦ.

— На 13 році нашого існування, - зазначив ректор ББІ Олексій Бодров, - такий проект вперше відбувається у Києві. До цього 5 літніх богословських інститутів проходили у Білорусі під керівництвом митрополита Мінського і Слуцького Філарета. Одні із кращих викладачів біоетики (свящ. Петро Коломійцев), богослов'я ікони (І. Язикова), історії руської книжності (Г. Баранкова), православне ісламознавство (М. Кіктєв) з Москви та біблійної єкзегетики (Ю. Вестель), богослов'я історії (С. Кримський) з Києва та філософії культури та богослов'я (О. Філоненко) з Харкова та інші спільно читають інтенсивний курс лекцій для 39 слухачів із різних єпархій УПЦ.

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner