КЛБІ 2015

warning: Creating default object from empty value in /var/www/user20421/data/www/clement.kiev.ua/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Маленька дівчинка в рожевій сукні стрибає від радості під чуйним поглядом своєї бабусі. Сьогодні вранці разом із іншими дітьми вона спорудила вертеп – українські різдвяні ясла. У коридорах Інституту святого Томи Аквінського в Києві її каштанові кучерики підстрибують у такт кроку. Майже два роки тому, 24 січня 2015-ого, в супермаркеті їй відірвало ногу бомбою, яка забрала в неї і матір. Маленьку дівчинку звуть Меланія, їй п'ять років, вона родом із Маріуполя, міста на сході України. «Моїй доньці було 27 років, – зі сльозами на очах згадує бабуся. – Коли бомба вибухнула, вона прикрила собою дитину, щоб врятувати ... Ми з Меланією багато часу провели в лікарні. Вона перенесла дві дуже важких операції для установлення протеза. У палаті їй чувся гул літака, і коли медсестра або лікар стукали в двері, вона здригалася від страху. Меланія дуже боялася. Коли ми переїхали до Києва, їй здавалося, що вона все ще там. Вона говорила: "Бабусю, прилетить літак, заховай мене де-небудь в лікарні"».

Джерело: католицький часопис «CREDO»
Ірина Єрмак, фото: Олена Кулигіна

Ці слова брата Алоїса, настоятеля спільноти в Тезе, почерпнуті з програми київської зустрічі, можна взяти за мотто діяльності спільноти загалом.

Зазвичай «Україна їде в Тезе». Тобто молодь (і старші також, але їх менше) вирушає в різні поїздки що до самого цього французького села, що до різних міст, де відбуваються «зустрічі Тезе». Цього ж разу «Тезе приїхало в Україну». Це були особисто брат Алоїс, який прийняв керівництво спільнотою по смерті брата Роже, та двоє співбратів, відповідальних за прийом паломництв від нас, і тому знайомих з мовою, людьми і теренами, – Бенуа і Георг. Спершу, увечері 21 вересня, вони побували на Лівому березі, де провели молитву в недобудованому ще греко-католицькому Патріаршому соборі. Наступного дня молитовна зустріч перемістилася в римо-католицьку парафію св.Миколая, до центру міста.

29 серпня – 1 вересня Лідія Лозова, головний редактор веб-сайту Центру св. Климента "Спілкування та діалог культур", координатор Дитячої Академії Київського літнього богословського інституту та інших проектів Центру, взяла участь у роботі XVI міжнародного Конгресу німецького благодійного фонду "Реновабіс" (партнера Центру), що був присвячений темі "Відродження віри. Нові шляхи євангелізації в Європі" та проходив у м. Фрайзинг поблизу Мюнхена (Німеччина).

Макарівське благочиння

17 січня 2014 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира, єпископ Макарівський Іларій, вікарій Київської Митрополії, голова Синодального комітету з біоетики та етичних питань, зустрівся в своєму робочому кабінеті в Києво-Печерській Лаврі з членами міжнародної наукової делегації на прохання її чільників.

Текст - Дар'я Морозова
Фото - Катерина Клюзко

Щойно добігла кінця перша частина міжнародного богословського семінару «Релігія і Церква як виклик сучасності: Німеччина та Україна» (29.05 – 04.06.2012), організованого спільно Мюнстерським університетом, Центром св. Климента «Спілкування та діалог культур», Центром європейських гуманітарних досліджень НаУКМА та Інститутом релігійних наук св. Томи Аквінського. Подія замислювалася, перш за все, як нагода для глибокого діалогу поміж українськими та німецькими студентами. Студенти факультету католицької теології Мюнстерського університету на чолі з проф. Томасом Бремером та проф. Клаусом Мюллером зустрілися з українською «збірною» із православних, римо- і греко-католицьких студентів різних навчальних закладів: Київської державної академії і семінарії (КДАіС), Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), Інституту св. Томи, а також їх викладачів (Костянтин Сігов, о. Сильвестр (Стойчев), Андрій Баумейстер, о. Петро Балог, о. Войчех Сурувка). Для української групи приїзд німецької команди став свідченням того, що теологія та питання віри можуть слугувати важливим стимулом до подорожі в житті кожного з нас. Не менш важливим, ніж Євро-2012!  

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner