КЛБІ 2015

XIІ КИЇВСЬКИЙ ЛІТНІЙ
БОГОСЛОВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

20 липня – 2 серпня 2014 року, с. Лишня
(Київська обл., Макарівський район)

 

Дорогі друзі!

Запрошуємо вас до XIІ Київського літнього богословського інституту (КЛБІ), який відбудеться з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, з  20 липня по 2 серпня 2014 р. в с. Лишня поблизу Києва.

Тема КЛБІ в 2014 році:

Спілкування-communio-koinonia:
витоки, шляхи осмислення та втілення

 

Організатори інституту — науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера», Центр св. Климента «Спілкування та діалог культур» та православний духовний та соціально-просвітницький центр «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня, настоятель — архімандрит Філарет (Єгоров). Учасники КЛБІ живуть та навчаються в будівлі, яка має таке саме символічне ім’я – «Ковчег».

Програма інституту включає інтенсивні курси з сучасного богослов’я, біблеїстики, літургіки у співставленні з наукою та літературою, з християнської культури, біоетики, мистецтвознавства, музики та інших дисциплін. На КЛБІ читалися такі курси, як: «Богослов’я спілкування», «Смисл  православного богослужіння», «Християнство в сучасному світі: етика, право, політика», «Афіни і Єрусалим», «Теодицея та феноменологія зла», «Нові можливості богослов’я»«Євхаристійна антропологія»«Новомученики Православної Церкви ХХ ст.», «Собори та соборність», «Психологія та релігія», «Християнська педагогіка», «Церква та суспільство», «Передання: вступ і критика», «Введення у патристичну антропологію», «Богослов’я та культура», «Поняття нескінченного в дитинстві», «Богословські аспекти російського авангарду» та інше (всі лекції КЛБІ у 2012 р. див. тут).

Нерідко дискусії, що починалися в аудиторії, продовжуються за обідом та ввечері, аж до глибокої ночі. Розклад передбачає щоденні заходи культурної програми: круглі столи, спілкування та спів біля багаття, прогулянки до лісу та на озеро, перегляд кінострічок з обговоренням і т.п.

З 2009 р. у КЛБІ діє «Дитяча академія»: біблійні, літургійні, загальноосвітні, художні (іконописні), театральні заняття, постановка спектаклів, зйомка фільмів, мультиплікація. Викладачі та студенти КЛБІ заохочуються до участі у дитячій програмі.

Щоб стати студентом КЛБІ, потрібно написати конкурсну роботу, бажано з теми «Спілкування-communio-koinonia: витоки, шляхи осмислення і втілення»; або Ви можете написати про те, що, на Вашу думку, означає бути християнином у сучасному світі.

Якщо Вас зацікавила наша пропозиція, будь ласка, заповніть анкету та надішліть її та конкурсну роботу на адресу: Науково-видавниче об’єднання «Дух і літера», 04070, Київ, вул. Волоська, 8/5, тел. 425-60-20, або на електронну пошту yurivestel@gmail.com до
1 червня 2014 р. Мови – українська, російська, англійська. Заповнена анкета буде Вашою заявкою на КЛБІ.

Учасники КЛБІ проживають в «Ковчезі» та отримують харчування протягом двох тижнів роботи Інституту. Щоб компенсувати витрати, пов’язані з навчанням, проживанням та харчуванням, необхідно зробити грошовий внесок в розмірі 300 грн.

Чекаємо на Вас у гостинному "Ковчезі"!

 

Короткий фільм про КЛБІ, знятий учасниками Дитячої академії в 2011 р. (російською), див. тут.

Також пропонуємо Вашій увазі мультфільм «І Ковчег пливе…», знятий дітьми в 2012 р.

 

Поиск
Вход в систему
"Успенские чтения"

banner

banner