КЛБІ 2015

27 Травень 2011 16:26

Делегація Української Православної Церкви взяла участь у святкуванні 1150-річчя віднайдення у Криму святими рівноапостольними Кирилом і Мефодієм мощей священномученика Климента Римського, як повідомляє офіційний сайт УПЦ.

Ініціатором урочистостей є Посольство України при Святому Престолі.

Делегацію УПЦ очолив в.о. голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків архієпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, секретар Предстоятеля УПЦ.

У день пам'яті святих Кирила і Мефодія в храмі Санта Марія Маджоре, де понад тисячу років тому пролунала молитва та євангельське читання слов'янською мовою, вперше з ІХ століття було звершено Божественну літургію слов'янською мовою за православним чином.

Богослужіння очолив архієпископ Єгор'євський Марк, якому співслужили архієпископ Переяслав-Хмельницький Олександр та єпископ Корсунський Нестор, духовенство з православних парафій Італії та члени делегації УПЦ у священному сані.

За богослужінням віруючі мали змогу помолитися біля Боянської ікони Пресвятої Богородиці, яка нині, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, перебуває в храмах українських православних храмах Італії.

Того ж дня в базиліці Сант Клименто, де спочивають мощі священномученика Климента, принесені з Криму до Риму святими рівноапостольними братами, а також мощі святого рівноапостольного Кирила, було звершено урочистий молебень. У дар базиліці від Української Православної Церкви та з нагоди ювілею було передано ікону священномученика Климента, роботи українських майстрів.

Ікона виконана в стилі древньої мозаїки, що прикрашає 1000-літню Софію Київську. Ввечері в Папському східному інституті за ініціативи Посольства України було проведено круглий стіл «Святий Климент Римський в контексті місії святих Кирила і Мефодія». В роботі круглого столу взяли участь голова Папської ради з питань сприяння єдності християн кардинал Курт Кох, ректор Папського східного інституту падре Джеймс МакКейн, посол України при Ватикані Тетяна Іжевська, богослови, науковці та дипломати.

Учасники заходу також переглянули документальний фільм виробництва телеканалу «Глас» про життя, мученицьку кончину та віднайдення мощей священомученика Климента.

Архієпископ Олександр привітав присутніх від імені Предстоятеля Української Православної Церкви та оголосив доповідь на тему «З історії шанування на Русі мощей священномученика Климента Римського», в якій зазначив: «Не вдаючись у подробиці дискусії щодо місця мученицької кончини священномученика Климента Римського та автентичності його мощей, відзначимо лише два моменти. Перший — різночитання у стародавніх джерелах, у житіях святих включно, мали певну історичну обумовленість і не були рідкістю. Другий — шанування на Русі святого Климента спиралося на ту візантійську традицію, яка пов’язувала мученицьку кончину подвижника саме з Херсонесом Таврійським. І незалежно від результату вищезгаданої дискусії — це шанування стало невід’ємною частиною церковного життя Стародавньої Русі і нинішньої доби Української Православної Церкви.

Щодня тисячі вірних нашої Церкви приходять вклонитися мироточивій главі священномученика Климента та мощам преподобних отців у печерах Києво-Печерської Лаври. Сподіваємося на молитовну підтримку священномученика Климента наших зусиль щодо захисту християнських цінностей у сучасному світі споживання, глобалізації та секуляризму».

     
     

 

Матеріал взято з веб-сайту "Православіє в Україні".

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner