КЛБІ 2015

Дев’ятий рік поспіль, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, діє Київський літній богословський інститут (КЛБІ). У 2011 році Інститут присвячений темі «Дитинство у християнській традиції та сучасній культурі». Організатори Інституту – «Центр св. Климента: спілкування та діалог культур», науково-видавниче об’єднання «Дух і літера», Центр європейських гуманітарних досліджень НаУКМА (директор – Костянтин Сігов). КЛБІ проходить в соціальному духовно-просвітницькому центрі «Ковчег» при парафії Преподобної Параскеви Сербської села Лишня Макарівського району.

Заняття КЛБІ звернені до всіх, хто прагне розширити свій богословський, філософський та культурологічний світогляд. Слухачами КЛБІ є переважно студенти, випускники та викладачі світських та духовних навчальних закладів з України та інших країн і всі зацікавлені у підвищенні рівня богословських знань. Окрему програму розроблено для дітей, тому вони навчаються разом з дорослими за окремою методою.

Цього року у КЛБІ беруть участь протоієрей Микола Макар, настоятель парафії Святителя Амвросія Медіоланського міста Мілан (Італія), Томас Бремер, професор богослов’я Мюнстерського університету (Німеччина), Пол Валієр, професор філософії Університету Батлер (Індіанаполіс, США), диякон Павел Гаврилюк, професор богослов’я Університету Сент-Пол (Американська Православна Церква), священик Дідьє Берте, ректор Паризької семінарії (Франція), Ірина Багратіон-Мухранелі, професор літератури Свято-Тихоновського православного університету (Москва), Олександр Філоненко, професор філософії Харківського державного університету ім. М. Каразіна, викладач Об’єднаної богословської аспірантури (Москва) та інші.

26 липня з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій відвідав заняття Інституту. Його Преосвященство взяв участь у лекціях та круглому столі «Християнське богослов’я та сучасна освіта» разом з вищевказаними науковцями та представниками влади Макарівського району, зокрема, заступником голови Макарівської райдержадміністрації з гуманітарних питань Олександром Гуменюком.

Засідання круглого столу очолив професор Києво-Могилянської Академії та Сорбонни Костянтин Сігов, до учасників приєднався протоієрей Богдан Огульчанський, секретар Всеукраїнського православного педагогічного товариства ім. Рівноапостольного князя Володимира. Владика Іларій наголосив на необхідності подальшої тісної співпраці світських і духовних навчальних закладів, підкреслив, що богослов’я не повинно бути відірваним від реалій життя, а головним критерієм, до якого повинні приводити богословські роздуми, є християнська любов до ближніх.

Під час жвавої дискусії владика відповів на численні запитання, відбувся обмін досвідом щодо викладання богословських дисциплін. Науковці-миряни, які брали участь у дискусії, запевнили владику у своєму бажанні більше трудитися для систематизації викладання. Преосвященніший єпископ, відзначивши особливу корисність круглого столу, сповістив про доцільність проведення в подальшому подібних зустрічей.

Також керуючий Макарівським вікаріатством поспілкувався з наймолодшими учасниками Інституту. На завершення зустрічі Єпископ Макарівський подякував всім, хто докладає зусиль до розвитку «Ковчега» та, прикликавши Боже благословення на трудівників Ниви Христової, побажав нових здобутків.


Матеріал взято з Офіційного веб-сайту "Українська Православна Церква".

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner