КЛБІ 2015

Дорогі друзі, 
вітаємо вас зі святом святого Климента,
якому радіють християни України!


Святий Петро і святий Климент,
мозаїка XII ст. в абсиді базиліки св. Климента в Римі

Ми особливо любимо цього святого, бо, святкуючи його пам'ять, щороку подумки повертаємося в першохристиянські часи нерозділеної Церкви, коли віра була вогненною, здатною змінювати людей, а тому - неймовірно красивою.

І в ці знакові для українського православ'я дні, коли увага багатьох прикута до об'єднавчого процесу наших розділених церков, святий Климент ніби кличе нас із нашої периферії поглянути на широкий обрій і звернутися до всієї християнської повноти.

Сьогодні нам у Києві дано переживати новизну простих істин, завдяки яким ми бачимо, що єдність, про яку молився Христос, є чи не центральним місцем Євангелія. А ще: що таїнство єдності може відбутися лише тоді, коли буде подолана спокуса невірного використання сили, а християни перестануть шукати домінування над братами.

Св. Климент каже: "Отже, хто з вас шляхетний, хто добродушний, хто сповнений любові, той нехай скаже: якщо через мене заколот, розбрат і поділ, я відходжу, йду, куди вам завгодно, і виконаю все, що велить народ, тільки б стадо Христове було в мирі з поставленими пресвітерами. Хто поступатиме таким чином, той придбає собі велику славу в Господі, і всяке місце прийме його: бо 'Господня земля і виконання її' (Пс. 23, 1) ".

Ми відкриваємо, що християнське покликання - це відповідальність перетворювати світ через любов, співчуття і шанування свободи братів.

Вочевидь, якщо всі християни зосередять свою увагу на молитві Христа про єдність, на Його заповідях про любов до ближнього, про любов до ворогів, – і перестануть шукати домінування над братом, атмосфера всього світу стане незрівнянно кращою і надія на більш яскравий прояв Краси і Слави Господньої зросте.

 

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner