КЛБІ 2015

Дорогі друзі!

Запрошуємо вас на

XVI XVI Київський літній богословський інститут (КЛБІ),

який відбудеться

з 18 липня по 1 серпня 2018 р.в с. Лишня
(Київська область, Макарівський район)

Тема КЛБІ в цьому році:

Спільнота: Обличчя. Виклики. Покликання

КЛБІ – це два тижні спільного життя студентів та викладачів, час, до краю заповнений навчанням та спілкуванням, молитвою, працею та відпочинком. У мальовничому селі Лишня за 30 км від Києва молодь з України та закордону приїжджає послухати видатних богословів, філософів, істориків та філологів з усього світу.

Організатори інституту — науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера», Центр св. Климента «Спілкування та діалог культур» та православний духовний та соціально-просвітницький центр «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня. Учасники КЛБІ живуть та навчаються в будівлі, яка має таке саме символічне ім’я – «Ковчег».

Програма інституту включає інтенсивні курси з сучасного богослов’я, біблеїстики, літургіки у співставленні з наукою та літературою, а також із християнської культури, мистецтвознавства, музики та інших дисциплін. На КЛБІ читалися такі курси, як: : «Богослов’я спілкування», «Богослов'я ніжності», «Свобода або закон? Молитовна практика і літургійна творчість», «Християнство в сучасному світі: етика, право, політика», «Афіни і Єрусалим», «Теодіцея і феноменологія зла», «Нові можливості богослов'я», «Євхаристійна антропологія», «Новомученики Православної Церкви ХХ ст.», «Собори і соборність», «Актуальність спадщини св. матері Марії (Скобцової)»,«Християнська педагогіка», «Свобода і служіння у П'єра Тейяра де Шардена», «Антропологія історичного», « Богослов'я і культура», «Поняття нескінченного в дитинстві», «Богословські аспекти мистецтва авангарду» та ін.

Нерідко дискусії, що починаються в аудиторії, продовжуються за обідом та ввечері, аж до глибокої ночі. Розклад передбачає щоденні заходи культурної програми: круглі столи, спілкування та спів біля багаття, прогулянки до лісу та на озеро, перегляд кінострічок з обговоренням і т.п.

У КЛБІ діє «Дитяча академія»: біблійні, наукові, загальноосвітні, художні (іконописні), театральні заняття, постановка спектаклів, зйомка фільмів, мультиплікація та ін. Викладачі та студенти КЛБІ запрошуються до участі в дитячій програмі.

Щоб стати студентом КЛБІ, потрібно заповнити анкету та написати конкурсну роботу, бажано на тему «Спільнота: Обличчя. Виклики. Покликання»; або напишіть есе на іншу тему за Вашим вибором, пов’язану з питанням про християнство в співвідношенні з сучасністю, наприклад: «Що означає бути християнином в сучасному світі?».

Без перебільшення можна сказати, що людська спільність і її втілення – спільнота – створили і продовжують творити саму сутність людини, людяність як таку. Народження вільної та самосвідомої особистості – чи не найвищої цінності сучасної європейської культури – відбулося в надрах спільнот стародавнього Ізраїлю і давньої Греції, хоча і не без опору, трагічних конфліктів і боротьби. Еклезія, тобто спільнота покликаних учнів Ісуса Христа, пережила всі спільноти язичницьких культур і досі усвідомлює себе спільнотою, спрямованою до вічності. Після всіх криз Середньовіччя, переворотів Ренесансу і Нового часу, пройшовши безпрецедентно трагічне XX століття, сьогодні Церква стоїть перед новими викликами і на порозі перетворень, надія на які пов’язана з відродженням малих спільнот. Разом із тим кризові явища в сучасному світі ставлять нас перед завданням поглиблення і, ймовірно, переосмислення життя особистості в спільноті.

Якщо Ви зацікавилися нашою пропозицією, будь ласка, заповніть анкету та надішліть конкурсну роботу за адресою stclementscenter@gmail.com. Заповнена анкета буде Вашою заявкою на КЛБІ.

Анкету та конкурсну роботу необхідно надіслати до 30 травня 2018 р. Обсяг конкурсної роботи не повинен перевищувати 10 друкованих сторінок (формат А4 через 1.5 інтервалу). Мови – українська, російська, англійська. Будь ласка, надсилайте конкурсні твори в друкованому або електронному вигляді (файл Word з розширенням RTF).

Учасники КЛБІ проживають в «Ковчезі» та отримують харчування протягом двох тижнів роботи Інституту. Щоб компенсувати витрати, пов’язані з навчанням, проживанням та харчуванням, необхідно зробити грошовий внесок із розрахунку 500 грн. за один тиждень. Є обмежена кількість стипендій. У разі потреби надішліть своє прохання за вищевказаною адресою.

Чекаємо на Вас у гостинному «Ковчезі»!

 

Причіплений файлРозмір
Anketa_KLBI-2018_ukr.doc33 КБ

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner