КЛБІ 2015

Дорогі друзі!

Запрошуємо вас на

XV Київський літній богословський інститут (КЛБІ),

який відбудеться

з 28 червня по 11 липня 2017 р. в с. Лишня 
(Київська область, Макарівський район)

Тема КЛБІ в цьому році:

СВОБОДА. АВТОРИТЕТ. СЛУЖІННЯ

КЛБІ – це два тижні спільного життя студентів та викладачів, час, до краю заповнений навчанням та спілкуванням, молитвою, працею та відпочинком. У мальовничому селі Лишня за 30 км від Києва молодь з України та закордону приїжджає послухати видатних богословів, філософів, істориків та філологів з усього світу.

Організатори інституту — науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера»Центр св. Климента «Спілкування та діалог культур» та православний духовний та соціально-просвітницький центр «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня. Учасники КЛБІ живуть та навчаються в будівлі, яка має таке саме символічне ім’я – «Ковчег».

Програма інституту включає інтенсивні курси з сучасного богослов’я, біблеїстики, літургіки у співставленні з наукою та літературою, а також із християнської культури, мистецтвознавства, музики та інших дисциплін. На КЛБІ читалися такі курси, як: «Богослов’я спілкування», «Смисл  православного богослужіння», «Християнство в сучасному світі: етика, право, політика», «Афіни і Єрусалим», «Теодицея та феноменологія зла», «Нові можливості богослов’я», «Євхаристійна антропологія», «Новомученики Православної Церкви ХХ ст.»«Собори та соборність», «Психологія та релігія», «Християнська педагогіка», «Церква та суспільство», «Передання: вступ і критика», «Введення у патристичну антропологію», «Богослов’я та культура», «Поняття нескінченного в дитинстві»«Богословські аспекти російського авангарду» та інше.

Нерідко дискусії, що починаються в аудиторії, продовжуються за обідом та ввечері, аж до глибокої ночі. Розклад передбачає щоденні заходи культурної програми: круглі столи, спілкування та спів біля багаття, прогулянки до лісу та на озеро, перегляд кінострічок з обговоренням і т.п.

З 2009 р. у КЛБІ діє «Дитяча академія»: біблійні, літургійні, загальноосвітні, художні (іконописні), театральні заняття, постановка спектаклів, зйомка фільмів, мультиплікація. Викладачі та студенти КЛБІ заохочуються до участі у дитячій програмі.

Щоб стати студентом КЛБІ, потрібно заповнити анкету і написати конкурсну роботу, бажано на тему «Свобода. Авторитет. Служіння»; або Ви можете написати про те, що, на Вашу думку, означає бути християнином в сучасному світі.

Поняття свободи, авторитету й служіння в наші дні часто спотворюються і знецінюються. Так, свободу протиставляють авторитету, а служіння прирівнюють до підпорядкування і примусу. Саме тому потрібне всебічне дослідження цих понять, їх осмислення й належне практичне застосування.

Всьому живому властиво змінюватися, і ці зміни мають бути осмислені. Будь-яке зростання — це ризик, але він неминучий і необхідний для життя. Ключем до розуміння змін, до пошуку вірних шляхів і правильних рішень є переосмислення понять свободи і авторитету у зв'язку з поняттям істинного служіння.

Тема «Свобода. Авторитет. Служіння» надто важлива під час криз. Ситуація в нашій країні, в Європі і світі змушує думати про те, як шукати нові форми взаємного співіснування різних культур і світоглядів. Ми віримо, що Божественне Одкровення і християнська мудрість допоможуть нам разом осмислювати виклики сучасності й шукати шляхи в майбутнє.

Якщо Вас зацікавила наша пропозиція, будь ласка, надішліть Ваші анкету та конкурсну роботу на адресу stclementscenter@gmail.com. Заповнена анкета буде Вашою заявкою на КЛБІ.

Анкету і конкурсну роботу необхідно надіслати до 15 травня 2017 р. Обсяг конкурсної роботи не повинен перевищувати 10 друкованих сторінок (формат А4 через 1.5 інтервалу). Мови - українська, російська, англійська. Будь ласка, надсилайте конкурсні твори в друкованому або електронному вигляді (файл Word з розширенням RTF).

Учасники КЛБІ проживають в «Ковчезі» та отримують харчування протягом двох тижнів роботи Інституту. Щоб компенсувати витрати, пов’язані з навчанням, проживанням та харчуванням, необхідно зробити грошовий внесок із розрахунку 500 грн за один тиждень. Є обмеженакількістьстипендій. У разі потреби надішліть своє прохання за вищевказаною адресою.

Чекаємо на Вас у гостинному «Ковчезі»!

Причіплений файлРозмір
Anketa-17_ukr.doc33 КБ

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner