КЛБІ 2015

Святые Борис и Глеб

Запрошуємо всіх охочих
на XV міжнародні богословські
Успенські читання

з теми 
«Правда. Пам'ять. Примирення»,
яка проходитиме в Києві 22-25 вересня 2015 р.

Правда, пам'ять і примирення є фундаментальними і взаємопов'язаними поняттями як для християнства, так і для світської культури. Вони сягають корінням у Старий Завіт і отримують нове розуміння і втілення в Новому. У християнській традиції примирення в правді грало засадничу роль ще за часів послань апостола Павла та св. Климента Римського. У наш час митрополит Гір Ливанських Георгій Ходр звертає увагу на те, що примирення – це Божий заклик до нас і зміст спасенного чину Ісуса Христа; на літургії ми молимося про мир «з висоти», тобто мир від Бога, і ця молитва безпосередньо перетікає в молитву «про мир всього світу». Для України, Росії та Європи все це сьогодні актуально, як ніколи. Цього року ми святкуємо важливий для всіх нас ювілей - 400-річчя Києво-Могилянської академії. Університет по-своєму покликаний стати місцем осмислення правди, пам'яті та примирення.

У конференції візьмуть участь відомі богослови, філософи та історики культури з України та з-за кордону: Великобританії, Німеччини, Італії, Росії, Франції, Швейцарії, США. Серед них – професор Амвросіанської Академії в Мілані дон Франческо Браскі, професор Інституту Боссе Дагмар Геллер, швейцарський мислитель і славіст Жорж Ніва, італійський філософ Адріано дель Аста, секретар Понтифікальної ради зі сприяння християнської єдності священик Іакінф Дестівель, богослов Спасо-Преображенського монастиря Бозе Адальберто Майнарді, російські філософи Анна Ямпольська й Олександр Марков, українські священики, філософи та богослови  Михайло Димид, Богдан Огульчанський, Андрій Дудченко, Андрій Баумейстер, Олександр Філоненко.

У рамках конференції відбудуться презентації книг «Крестившиеся во Христа. Путеводитель по межцерковной дискуссии вокруг крещения» Дагмар Хеллер,  «Взять быка за рога. Позитивный подход к боли» Урсули Флемінг та нових перекладів Ярослава Пелікана. Також  буде представлений благодійний проект допомоги постраждалим від військових дій в Україні «Діти надії».

Сподіваємося, що і цьогорічні Успенські читання, як це було завжди, стануть духовною та інтелектуальною подією в житті міста.

Конференція проходитиме:

Вівторок, 22 вересня

Дім Митрополита, Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська»

Середа, 23 вересня

Свята Успенська Києво-Печерська Лавра

Четвер, 24 вересня

Інститут релігійних наук св.Томи Аквінського

П'ятниця, 25 вересня

Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Початок засідань – 09:30

Франческо Браскі

 Дагмар Геллер

 Жорж Ніва

 

Іакінф Дестівель

Адріано дель Аста

Адальберто Майнарді

Михайло Димид

Олександр Філоненко

Богдан Огульчанський

Андрій Дудченко

Анна Ямпольська

Олександр Марков

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner